Nogi do stołu – czym kierować się przy wyborze?

XXI wiek charakteryzuje się wszechobecnym minimalizmem. Ma to na celu przede wszystkim ułatwienie nam życia, ale również zaoszczędzenie niezbędnej przestrzeni np. podczas transportu. Dlatego też coraz częściej spotykamy się z meblami lub elementami wyposażenia wnętrz, które po dostawie należy złożyć samemu. Ma to dwie strony, z jednej jest kłopotliwe dla klientów, z drugiej zaś daje możliwość dowolnej konfiguracji elementów i indywidualnego dobrania tych lepszej jakości, dzięki którym wyposażenie będzie bardziej stabilne.

Jak wybrać nogi do stołów?

Wszystko zależy od tego czy szukamy podstawy do stołu w domu, restauracji, biurze czy chociażby sali konferencyjnej. Te wszystkie elementy łączy jeden wspólny mianownik – niesamowita wygoda i ergonomia. Obecnie nogi do stołów dobierane oddzielnie są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ na ich podstawie łatwiej nam będzie zaaranżować wnętrze, dopiero później dobierając górną część.

Mnogość wyboru

Nie ulega wątpliwości, że podstawa do stołu musi być solidna. Obecnie można spotkać podstawy do stołów i nogi do blatów, które wykonane są drewna, żeliwa, stali nierdzewnej czy aluminium. Można dowolnie konfigurować kształty, rozmiary, a nawet kolorystykę. Do dużych blatów w restauracjach, urzędach czy salach konferencyjnych dedykuje się nogi do blatów, które często mają dużą powierzchnię. W domu na mniejszych powierzchniach lepiej sprawdzą się podstawy do stołów takie jak stelaże ramieniowe. Oczywiście każdy wybiera to co lubi. To jest właśnie ta dowolność, którą można kreować po swojemu mając pewność, że podstawa stołu jest stabilna i solidna.

Funkcjonalność czy styl? A może jedno i drugie?

Wielokrotnie szukając stołu do domu czy biura spotyka się opinie, że blaty są „ładne i estetyczne”, za to nogi do blatów już niekoniecznie. Niestety płaci się za cały produkt, co często zniechęca. Dlatego też rozwiązania takie jak nogi do stołów czy podstawy do stołów są świetnym rozwiązaniem, ponieważ można dobrać je do blatu, który pasuje do naszego gustu. Często też poszukuje się wyposażenia do dużych sal konferencyjnych. W takim przypadku dobrze jest, aby podstawa stołu miała funkcję składania, co umożliwi wygodne przechowywanie i aranżację w zależności od potrzeb. Podstawy do stołów i nogi do blatów można dowolnie konfigurować, ponadto bardzo często są one dużo bardziej solidne, niż nogi do stołów, które są oferowane już w komplecie.

Nogi do stołu najlepiej dobierać kiedy ma się już koncept na blat. Czasem jednak są sytuacje, gdzie odpowiednie nogi do stołu pobudzają kreatywność i podpowiadają jaką górę dobrać, tak aby dobrze się to komponowało. Nie trzeba się również zamykać na elementach takich jak nogi do stołu czy podstawy do stołów. Można również dobrać podstawy do krzeseł, taboretów czy stolików barowych. Bardzo często są one wykonywane w podobnej stylistyce co nogi do blatów, czy podstawy do stołu, aby wszystko tworzyło spójną całość i dawało poczucie satysfakcji, że dokonaliśmy słusznego wyboru.

Oddzielne podstawy do stołów czy blatów to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie funkcjonalność, solidność, dowolność aranżacji i ergonomię. Nogi do blatów, które sami możemy dobrać dają poczucie kreowania własnego stylu w urządzaniu dowolnego wnętrza i nie narzucają nam sztywnej etykiety w doborze elementów wyposażenia bez względu na to czy jest to dom czy praca.